SUKSESSOPPSKRIFTEN: Habib Tahir og Øystein Eriksen Søreide lytter nøye etter når Ridallah Halabi forteller om veien fra sommerjobb til arbeidsmarkedet. Sistnevnte er ikke i tvil om at det var hjelpen fra bydelen som ble tungen på vektskålen. Foto:
SUKSESSOPPSKRIFTEN: Habib Tahir og Øystein Eriksen Søreide lytter nøye etter når Ridallah Halabi forteller om veien fra sommerjobb til arbeidsmarkedet. Sistnevnte er ikke i tvil om at det var hjelpen fra bydelen som ble tungen på vektskålen. Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Sommerjobb for unge:

Døråpner for ungdommen

Ridallah Halabi fra Romsås går siste året på Kuben videregående skole, og planlegger å begynne rett på universitetet neste år. Han har altså både drivkraft og disiplin i massevis, likevel måtte det litt hjelp til for at han kunne ha en sjanse på arbeidsmarkedet.

Ridallah har nemlig fått til det mange ungdommer på Grorud drømmer om - han har kommet seg inn på arbeidsmarkedet. I vinter fikk han fast deltidsstilling på Eplehuset, som han nå kombinerer med skolegangen på Kuben videregående.