KLAR RETNING: Sunniva Gylver vil fortsette å bygge relasjoner, forkynne evangeliet og åpne kirkerommet som biskop.
KLAR RETNING: Sunniva Gylver vil fortsette å bygge relasjoner, forkynne evangeliet og åpne kirkerommet som biskop.Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Et møte med Oslos kommende biskop: – Jeg har et mål om å være mye ute og til stede, på gata og blant folk

Med en t-skjorte som levner liten tvil om at hun er prest, har hun lenge kommet i prat med folk om tro rundt omkring i byen, i parker og på kafeer. Nå byttes imidlertid prestetittelen ut, når hun vigsles til biskop i Oslo domkirke 23. februar. 

Som person beskriver Sunniva Gylver seg selv som ekstrovert, en som er glad i mennesker, dyr og natur. Og som sterkt engasjert i å bygge fellesskap. Hun er også treningsinstruktør på cardio challange hos SiO, og dessuten blodfan av Harry Potter. På hånda har hun til og med ordet «always» stavet i perler.  Men rollen som biskop peker hun på at hun vil vokse inn i, i samspill med andre.