VIDEREFØRER ARVEN: Harpreet Bansal (datter) og hennes far Harbhajan Singh Bansal. Det skal holdes en hyllestkonsert for Harbhajan som markerer 50 år siden han  kom til Oslo.
VIDEREFØRER ARVEN: Harpreet Bansal (datter) og hennes far Harbhajan Singh Bansal. Det skal holdes en hyllestkonsert for Harbhajan som markerer 50 år siden han kom til Oslo. FOTO: Knut UtlerBilde 1 av 1

Hyllestkonsert for Harbhajan på Riksscenen. – Han betyr mye for musikkmiljøet

Lørdag 24. februar er det hyllestkonsert for musikeren Harbhajan Singh Bansal. Konserten skal markere 50 år siden han kom til Norge. 

Harbhajan Singh Bansal kom fra India til Norge i 1974 på invitasjon fra et voksende indisk/pakistansk miljø som savnet noen som kunne undervise i «ragatradisjonen». I løpet av sine 50 år i Norge har han undervist hundrevis, og han er en sentral kulturpersonlighet i det indisk/pakistanske miljøet.