MESTRINGSFØLELSE PÅ NORDTVET: Thanosh (t.v) og Scott har deltatt på vanntilvenningskurs med SK Speed i vår. Der har de øvd på å være trygge i vannet gjennom lek og moro, og det har fungert, mener guttene selv. Foto: Sindre Veum Apneseth
MESTRINGSFØLELSE PÅ NORDTVET: Thanosh (t.v) og Scott har deltatt på vanntilvenningskurs med SK Speed i vår. Der har de øvd på å være trygge i vannet gjennom lek og moro, og det har fungert, mener guttene selv. Foto: Sindre Veum ApnesethBilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Nordtvet-unger på kurs i vann imponerte instruktørene

I vår har barn fra Nordtvet aktivitetsskole deltatt på vanntilvenningskurs med SK Speed. Scott og Thanosh har lært seg både å flyte og holde pusten under vann, og får sammen med resten av Aks-gruppa ros av svømmeinstruktørene.

I mai og juni ble det avholdt seks runder med vanntilvenningskurs for daværende 2. klassinger på Nordtvet skole og aktivitetsskole. Vanntilvenningskurset handler om å bli komfortabel og ha det gøy i vannet før barna skal begynne med svømmeundervisning. Da avisa besøkte Nordtvet bad øvde Scott, Thanosh og de andre ungene på å dykke under vann.