– DET ER DETTE JEG HAR VENTET PÅ: Birgitte Rommen på Kafé Steinbra er akkurat der hun vil være. Foto: Martine Myhre
– DET ER DETTE JEG HAR VENTET PÅ: Birgitte Rommen på Kafé Steinbra er akkurat der hun vil være. Foto: Martine MyhreBilde 1 av 1

Birgitte på den andre siden av pandemien:

– Sitter her med nesten full kafé

Pandemi og trussel om utkastelse ligger bak Birgitte Rommen. Usikkerheten om kafédriften vil fortsette på Grorud har preget hele lokalmiljøet de siste to årene, men nå ser kafédriveren lyst på fremtiden.

– Positiv er jeg jo alltid. Etter så mange år på denne jordkloden har jeg skjønt at utfordringer kommer støtt og stadig. Det er livet, og det er med på å gjøre livet interessant og spennende. Jeg blir utfordret på egen kreativitet og vilje, smiler Birgitte Rommen på Kafé Steinbra.