FLERE OPPTREDENER: Noe av det mest spennende er å spille i forbindelse med konserter. Slik som her under julekonserten på Lindeberg skole i fjor.
FLERE OPPTREDENER: Noe av det mest spennende er å spille i forbindelse med konserter. Slik som her under julekonserten på Lindeberg skole i fjor. FOTO: Rolf E. WulffBilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bli med i Lindebergskolenes musikkorps – og spis mye pizza!

Det er tid for rekruttering til dalens musikkorps, og Lindebergskolenes musikkorps er intet unntak. Nå får ditt barn muligheten til å lære å spille et instrument og utvikle musikalske ferdigheter – samt spise mye pizza!

– Vi spiser mye pizza, altså. Det er ofte is og kaker også, humrer Ivona (11). Hun tar en skikkelig jafs av en stor pizzabit. Lindebergskolenes musikkorps har akkurat spilt i skolegården på Bakås skole hvor det er «skolestartfest». Etter endt oppdrag vanker det pizza på musikantene. – Jeg begynte å spille for tre år siden da jeg startet i tredje klasse. Nå håper jeg at de som begynner i tredje klasse nå gjør det samme som meg. De kommer ikke til å angre, lover Ivona.
 Det er førstkommende onsdag det er rekrutteringsdag på Lindeberg skole klokken 18.00.