PLIKTOPPFYLLENDE: Qasim Ahmad tar utfordringene på strak arm og er flink til å ta tak på eget initiativ. Men, både Karina Kolstad og de andre kollegene hjelper til dersom det er behov for det. Foto:Bilde 1 av 3
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Sommerjobb for unge i Bydel Stovner:
En kjempesuksess i bydelen
Qasim Ahmad (17) har gjort sakene sine godt hos Princess Stovner at butikksjefen allerede nå ønsker å ha ham med videre. For Yosef Elsabi (17) er situasjonen helt lik. Han begynte som renholder hos bydelen ifjor, og i år ble han ønsket tilbake. Sommerjobb-programmene for ungdom og unge voksne i bydelen er en enste stor suksesshistorie.
Hver sommer tilbyr bydelen arbeid til ungdom og unge voksne i bydelen gjennom programmet «Sommerjobben 2019» og «Ung jobb». Bydel Stovner har også et eget jobbsenter for ungdom på Blokk 58.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play