NYE DRIFTERE: Ida Paulsen Baugerød og Stian Syversen skal få drømmen om et velfungerende ridehus på Nordtvet gård realisert. Det har kulturkonsulent Jørn Linnerud stor tro på. Så stor at han våger seg opp på hesteryggen til Foursox. Foto:
NYE DRIFTERE: Ida Paulsen Baugerød og Stian Syversen skal få drømmen om et velfungerende ridehus på Nordtvet gård realisert. Det har kulturkonsulent Jørn Linnerud stor tro på. Så stor at han våger seg opp på hesteryggen til Foursox. Foto:Bilde 1 av 4

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Alna ridesenter:

Har fått midler til inkludering

Østmarka rytterklubb i samarbeid med Alna ridesenter har fått 430.000 kroner fra barne-, ungdoms- og familiedirektoratet (Bufdir). Midlene skal brukes til integrering og inkludering.

Midlene er øremerket til gratis ridekurs for barn med nedsatt funksjonsevne og aktivitetstilbud for barn av fattige familier. For Alna ridesenter er det viktig å jobbe med helse- og integreringsarbeid. Midlene går til barn i innvandrerfamilier som ligger under fattigdomsgrensa.