STORTRIVES I GRORUDDALEN: Ida Søraunet Wangberg har skrevet boka «Skolevalget» og sett på hvordan fritt skolevalg påvirker blant annet elevsammensetningen på skolen. Hun ble advart om å la eldste-dattera si begynne på Rødtvet – «det er ikke en bra skole» – men Ida og samboeren stortrives på Sletteløkka og vil sende barna til nærskolen på Rødtvet. Foto:Bilde 1 av 4
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Segregering i skolen:
– Konsekvens av fritt skolevalg
Datteren var ikke mer enn to år og gikk fremdeles i barnehagen da Ida Søraunet Wangberg ble advart mot å la jentungen begynne på nærskolen – «det er ikke en god skole», fikk Ida høre. Nå er hun ute med boka «Skolevalget».
Advarselen kommer fra et familiemedlem og får Ida til å tenke. Er det riktig av henne å sende datteren på en skole hvis det viser seg at det er en dårlig skole? Det blir også starten på boka «Skolevalget» der to-barnsmoren ser nærmere på hvordan Høyres fritt skolevalg fungerer i praksis.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play