VISER VEI: Ungdomsrådsleder Alikha Haider leder an, med Mani Hussaini, Kamzy Gunaratnam og Kjersti Stenseng på slep. Foto:
VISER VEI: Ungdomsrådsleder Alikha Haider leder an, med Mani Hussaini, Kamzy Gunaratnam og Kjersti Stenseng på slep. Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Arbeiderpartiet går i seg selv:

– Må bli bedre på inkludering

Kamzy Gunaratnam tok nylig med seg partikollegaene Mani Hussaini og Kjersti Stenseng til Ammerud for å ta en prat med ungdommene om hvordan man kan få flere med minoritetsbakgrunn inn i politikken. Enklere språk og mer politikk på skolebenken løftes fram som gode tiltak – mens kvotering får tommelen ned.

At varaordføreren legger turen innom nabolaget og Ammerudklubben hever kanskje ingen øyenbryn, men hvorfor i alle dager var partisekretær Kjersti Stenseng og tidligere AUF-leder Mani Hussaini også samlet (med trygg smittevernavstand) rundt bordet? Bakgrunnen er at sistnevnte har ledet et utvalg som skulle se på hvordan Arbeiderpartiet jobber med å få flere flerkulturelle til å ta en mer aktiv rolle i partiet.