PBE KREVER SØKNAD: Aurora Omsorg har kjøpt de nye boligene i Fredheimveien, med intensjon om å bruke dem til institusjoner. Plan- og bygningsetaten krever at de søker om tillatelse først.
PBE KREVER SØKNAD: Aurora Omsorg har kjøpt de nye boligene i Fredheimveien, med intensjon om å bruke dem til institusjoner. Plan- og bygningsetaten krever at de søker om tillatelse først.Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Plan og bygg med klar beskjed: Byggene på Høybråten er kun ment som boliger

Etter at det ble kjent at Aurora Omsorg hadde kjøpt de fem boligene i Fredheimveien 2 har det vært lange diskusjoner lokalt på Høybråten om hva det faktisk vil innebære. Det hele toppet seg da det ble kjent at det hadde kommet en søknad om å bruke boligene til asylmottak for enslige mindreårige.

Plan- og bygningsetaten er tydelige på at eiendommene som Aurora Omsorg kjøpte høsten 2024 i dag kun er godkjent som boliger. De kan ikke brukes til omsorgstjenester eller barnevern slik Aurora Omsorg har gitt uttrykk for at de ønsker. Det skriver Atle Jan Larsen i Plan- og bygningsetaten.