ENKEL MATTE: Jon Julius Sandal (MDG) mener dårlig barnehagebemanning og mangel på vikarer er årsaken til Grorud bydels høye sykefravær, og etterspør flere penger til barnehagesektoren. Sykefraværet øker minst i Ammerud barnehageenhet, som Ammerudenga barnehage (i bakgrunnen) er en del av. Foto:
ENKEL MATTE: Jon Julius Sandal (MDG) mener dårlig barnehagebemanning og mangel på vikarer er årsaken til Grorud bydels høye sykefravær, og etterspør flere penger til barnehagesektoren. Sykefraværet øker minst i Ammerud barnehageenhet, som Ammerudenga barnehage (i bakgrunnen) er en del av. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bydel Grorud på feil kurs:

Sykefraværet rett til værs

Grorud bydel sliter med å få ned sykefraværet – spesielt i barnehagene. Jon Julius Sandal (MDG) mener løsningen ligger i å øke bemanningen og sette inn vikarer.

I går kveld, torsdag, ble sykefraværet et alvorlig tema i mangfold-, oppvekst- og kulturkomiteen. Bydelen erkjenner at «tross alle tiltak for å redusere sykefraværet (...) er det et faktum at sykefraværet øker, både i barnehagene og i bydelen for øvrig».