VOKSER: Jenter tar mer og mer plass i ishockeyen, og det er hele hockeynorge avhengige av, mener Furuset IF.
VOKSER: Jenter tar mer og mer plass i ishockeyen, og det er hele hockeynorge avhengige av, mener Furuset IF. FOTO: Tom EvensenBilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Jubel for ishockeyen: Nå har Furuset 75 aktive spillere på jente- og damesiden

Etter flere år med fraværende satsing på jentesiden peker nå pila i riktig retning, og arbeidet med rekruttering har vært så vellykket at samme metoder skal brukes på guttesiden. 

– Satsingen har tatt seg veldig opp de siste årene. Nå har vi lag på jentesiden i nesten alle aldersgrupper. Dette har vi jobbet målrettet mot de siste fire årene. Før det hadde vi ingen jentelag, men nå har antall jenter i Furusets ishockey økt betraktelig, og 30 prosent av alle som spiller ishockey hos oss i dag er jenter. Det er godt over gjennomsnittet i Norge som ligger på 20 prosent. I samme periode har vi også rekruttert mange gutter, sier Jon-Terje Bekken, lagleder i Furuset IF.