GOD: Frank Aron (venstre) herjet med motspillerne mens de spilte lagspill. Det fikk jenta i lilla erfare. Foto:
GOD: Frank Aron (venstre) herjet med motspillerne mens de spilte lagspill. Det fikk jenta i lilla erfare. Foto:Bilde 1 av 1

Grorud IL i ekstase

Storfint besøk av Liverpool

Det er festtilstander på Grorud. Mandag til onsdag var trenere fra Liverpools fotballakademi på besøk for å holde fotballskole. Barna fikk bryne seg på akademiøvelser som Jordan Henderson og de andre Liverpool-stjernene bruker.

Etter en rask videosnutt der Liverpool-spillerne selv utfører akademiøvelsene, gikk Liverpools trenerteam gjennom øvelsen sammen med hver sin gruppe. Øvelsene blir beskrevet som utfordrende, men overkommelige. Det er stort engasjement og bra driv hos de ivrige spillerne. Fotball på Grorud er alltid seriøst, og når engelsktalende trenere fra en av verdens største fotballklubber er på besøk, oser det av disiplin hos de talentfulle fotballspillerne.