MÅTTE AVLYSE: Vanligvis pleier det å være yrende basketliv for de yngste i Apalløkkahallen i disse tider, men på grunn av korona-viruset ble turneringen avlyst. Foto:
MÅTTE AVLYSE: Vanligvis pleier det å være yrende basketliv for de yngste i Apalløkkahallen i disse tider, men på grunn av korona-viruset ble turneringen avlyst. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Stort inntektstap for Ammerud Basket

Til helgen skulle Ammerud Basket arrangert sin tradisjonsrike turnering Ammerud Open, men på grunn av korona-viruset måtte turneringen avlyses. Med det mister også groruddølene en av sine største inntektskilder.

– Da alle restriksjonene med koronaviruset ble innført i midten av mars, hadde vi et håp om at Ammerud Open kunne gå som planlagt til helgen. Dessverre måtte vi i starten av april bite i det sure eplet og avlyse, sier turneringsansvarlig Helle Cecilie Stokke.