Artikkelforfatter Tor-Erik Røberg-Larsen i prat med Jan Bøhler under et folkemøte i Furusetheimen tidligere. Foto:
Artikkelforfatter Tor-Erik Røberg-Larsen i prat med Jan Bøhler under et folkemøte i Furusetheimen tidligere. Foto:Bilde 1 av 1

Debatt: Tor-Erik Røberg-Larsen om spillet rundt Jan Bøhler

Maktpersoners skitne spill

Sentrale personer i Oslo Arbeiderparti har i lang tid ledet an i en svertekampanje mot Jan Bøhler. Groruddalens og Oslos viktigste politiske ombudsmann vil ikke være en brikke i et skittent politisk spill, og Bøhler har derfor frasagt seg gjenvalg til en ny periode på Stortinget.

Oslo Ap har de siste månedene satt inn hele sitt maktapparat i en stygg svertekampanje mot Jan Bøhler. At partiledelsen nå på en brutal måte har klart å plassere Bøhler på sidelinja, er alt annet enn en seier for ledelsen i Oslo Ap. For slik dette simple spillet har utviklet seg på kort tid, står nå partiets grådige maktpersoner som de store taperne.