– Wulff har fått med seg alt! slår han fast når avisa slår på tråden.
Selv i tropiske Malaysia har det nemlig vært mulig å få med seg årets VM i nordiske grener på tv, kan han nemlig avsløre.
– De sender alt live på Eurosport. Det eneste er at nå har sykkelsesongen startet, så når det er store sykkelløp så går det foran, forklarer Wulff.
NRK funker ikke i utlandet, så Wulff er avhengig av at det sendes på tv-kanaler som han har tilgang til. Alternativet når Eurosport prioriterer sykkel kjenner kanskje ikke alle til.
– På YouTube sendes alt direkte, røper han.
Må få med seg alt
Selv om Rolf Wulff har bodd i utlandet i en årrekke, så er han tross alt nordmann. Ikke å følge med på VM er ikke et alternativ.
– Første VM jeg fikk med meg var i Kollen i ’66, da jeg var ni år gammel. Da fikk jeg med meg hele Kollen-stemningen, sier Wulff.
Den gang var det Gjermund Eggen som imponerte i løypa. Det inkluderte femmila, som han tok gull på etter å ha gått tre timer og tre minutter. Han tok nesten alt som var av gull, med unntak av 30 kilometeren.
Den magiske stemningen fikk Wulff også oppleve i 1982 og kan derfor smykke seg med å vite nøyaktig hvor han var da Oddvar Brå brakk staven under stafetten.
– Jeg fikk ikke vært i Kollen under VM i 2011, da hadde jeg flyttet, men jeg følger med, lover Wulff.