SØNDAG: Biskop Kari Veitebergs (fremst) visitas i Tonsen menighet er over. Søndag ble den avsluttet med blant annet gudstjeneste.
SØNDAG: Biskop Kari Veitebergs (fremst) visitas i Tonsen menighet er over. Søndag ble den avsluttet med blant annet gudstjeneste. Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Biskopen har evaluert Tonsen menighet, og dette er hennes dom

Biskop Kari Veitebergs bispevisitas i Tonsen menighet – en evaluering av hverdagen i soknet – er over, og hun har utarbeidet en liste med seks utfordringer menigheten står overfor.

Bispevisitasen i Tonsen menighet - et institusjonalisert og rettslig ordnet besøk av biskopen, der formålet er å støtte, inspirere og veilede menighet og ansatte (Store Norske Leksikon) - ble avsluttet søndag med gudstjeneste etterfulgt av biskop Kari Veitebergs visitasforedrag der Veiteberg redgjorde for styrken i menigheten og dens utfordringer både nå og i tiden fremover. Biskop Veiteberg presenterte funnene sine i et foredrag med seks konkrete utfordringer.