BRUKTE HELE PLASSEN: Grorud kirkes kammerkor tok i bruk hele plassen da den etterlengtede konserten endelig lot seg gjennomføres. (Foto: Tom Evensen.) Foto:
BRUKTE HELE PLASSEN: Grorud kirkes kammerkor tok i bruk hele plassen da den etterlengtede konserten endelig lot seg gjennomføres. (Foto: Tom Evensen.) Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Koronaavstand i kirkekonsert:

Brettet ut koret

Det er store utfordringer knyttet til hvordan man kan gjennomføre en konsert nå som koronaen herjer. For Grorud kirkes kammerkor ble målebånd, avgrensede benker og full utnyttelse av scenen løsningen.

– Vi har vært veldig opptatt av å gjøre dette ordentlig. Først og fremst for å hindre smitte, men også for å vise til at det går an å gjennomføre en slik konsert også nå, sier Ole Johannes Kosberg, dirigent i Grorud kirkes kammerkor og kantor i Grorud menighet.