POPULÆRE PRODUKTER: Salgs- og markedssjef Frederik Dahl (t.v.) og daglig leder Espen Tollefsen i Oslo Håndverksdestilleri har fått mye skryt for gin-, bitter- og akevittproduktene destilleriet hittil har produsert. Foto:Bilde 1 av 4
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Byens første destilleri siden 1927
I den gamle zinkhvittfabrikken på Bryn produseres det nå gin, bitter og akevitt. Oslo Håndverksdestilleri startet sin virksomhet der i 2015 – og ble dermed første kommersielle destilleri siden forbudstiden opphørte i 1927.
- Vinmonopolet/Arcus var og er et statlig selskap, derfor kan vi påberope oss denne historiske begivenheten, smiler daglig leder i Oslo Håndverksdestilleri, Espen Tollefsen.
Og i de gamle lokalene til den tidligere Zinkhvittfabrikken, som er totalt oppusset, har de også sørget for å ta vare på historien ved blant annet å beholde de gamle fargene på veggene og ellers bevare det den gamle atmosfæren. Fasadene på det gamle bygget i Nils Hansens Vei 14 er forøvrig fredet.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play