Klar for debut
En av spillerne som gleder seg mest til helgens kamp, er Gudrun Elise Vigerust Furu, eller «Good Run» som hun går under i derby-sammenheng. Som lagets ferskeste medlem er dette hennes debutkamp, og forventningene er store.
– Jeg vil si at nervene er under kontroll, nå bare gleder jeg meg! Jeg satte meg som mål i oktober at jeg ville bli god nok til å bli med i kampen nå i februar, så jeg var storfornøyd da jeg ble tatt ut.
Selv om dette er hennes første kamp, er Good Run realistisk med tanke på egen innsats.
– Jeg har selvinnsikt nok til at jeg tenker at jeg ikke kommer til å bidra mye til at vi vinner kampen. Som nyeste på laget aksepterer jeg at jeg ikke kommer til å være særlig god, men jeg er glad for å få være med, lære mer og gjøre mitt beste.
En dag full av derby og moro
Arrangementet starter allerede klokken 11.30 med åpning av dørene. Selve hovedkampen mellom Tiger City Beasts og Wet Bandits sparkes i gang klokken 12.00, etterfulgt av en scrimmage-kamp klokken 14.00.
For dem som ønsker å prøve seg på rulleskøyter selv, blir det Roller Disco fra klokken 15.30, hvor publikum kan ta med egne skøyter og bli med på dans og moro. Dagen rundes av med et afterparty på kvelden.
Mannen til Good Run står på sidelinjen, klar for å heie.
Familien heier fra tribunen
Good Run har tro på vinnersjansene til laget sitt, og hun gleder seg til å ha familie og venner på tribunen.
– Jeg ser frem til å dele opplevelsen med lagkameratene mine, å høre familien min og publikum heie, og å kjenne meg sterk og kapabel.
Hennes støttespillere er allerede godt forberedt.
– Plakatene er klare, og mannen min og barna vil stå på sidelinjen og heie, forteller hun stolt.