Foto: Privat
Foto: PrivatBilde 1 av 3
Foto: Kari Lien.
Foto: Kari Lien.Bilde 2 av 3
Gunhild Bottolfsen.
Gunhild Bottolfsen.Bilde 3 av 3

Hva er groruddøler opptatt av om dagen?

Hærverk – fra benker til biler

Denne uken har hærverk vært på agendaen hos groruddøler i de lokale Facebook-gruppene. De største reaksjonene kommer etter at tre biler ble påtent på Haugerud.

Bilbranner på Haugerud

Hva skjer på Haugerud/Trosterud?, 9. april
Ann Karin Samuelsen:

«Da er det på’n igjen»

Foto: Privat

Foto: Privat

 

Avisens kommentar: Tre biler ble påtent i Haugerudveien natt til onsdag, og én person er pågrepet. Flere i området ble vekket av flammer, smell og blålys, og politiet ba beboere om å lukke vinduer på grunn av røykutvikling. Heldigvis ble ingen skadet.

Hærverk i nærmiljøet skaper frustrasjon

Hva skjer på Haugerud/Trosterud?, 2. april
Kari Lien:
«Trist å se hva noen har (mis)brukt krefter på.»

Foto: Kari Lien.

Foto: Kari Lien.

 

Avisens kommentar: Denne ødelagte benken har fått flere til å reagere med sinne og skuffelse i facebook-kommentarene. Slike tilfeller av hærverk på felles uteområder gjør at mange føler at miljøet forfaller. Flere etterlyser overvåkning eller raskere reparasjon fra kommunen – og man spør seg selv: «Hvorfor ødelegge det vi skal dele?»

Savnet pus engasjerer mange på Årvoll og Risløkka

Nabolagsforeningen på Årvoll, 7. april
Gunhild Bottolfsen:
«Har du sett katten Ella som ble borte fra sitt hjem 2. april? Jeg vil sette STOR pris på om folk kan holde utkikk etter pus.»

Gunhild Bottolfsen.

Gunhild Bottolfsen.

 

Avisens kommentar: Katten Ella har vært savnet siden 2. april, og mange har engasjert seg i letingen. Det meldes om mulige observasjoner på Brobekk, og eieren håper fortsatt på et gjensyn. Lokalbefolkningen er raskt ute med å engasjere seg når slike innlegg deles.

Kommentarer