VARINGSKOLLEN ALPINSENTER: En 20 minutters biltur fra Groruddalen venter Richard Palmgren og slalåmbakkene i Varingskollen Alpinsenter på groruddøler som ønsker å kjøre slalåm i påsken. Foto: Sindre Veum Apneseth
VARINGSKOLLEN ALPINSENTER: En 20 minutters biltur fra Groruddalen venter Richard Palmgren og slalåmbakkene i Varingskollen Alpinsenter på groruddøler som ønsker å kjøre slalåm i påsken. Foto: Sindre Veum ApnesethBilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Stengt i «Dalen», men åpent hos Varingskollen:

– Her er det bare å møte opp

Groruddalens slalåmanlegg er stengt, men Richard Palmgren og Varingskollen Alpinsenter holder åpent og har gode forhold i sine bakker.

– Med tanke på at det er april er det helt fantastiske forhold her nå. Vi har hatt flaks; det har vært kaldt om natten og det er en god såle i bakken, så det er veldig gode forhold her og massevis av påskesnø, sier daglig leder på Varingskollen Alpinsenter, Richard Palmgren.