– Velkommen, velkommen, smiler PR-ansvarlig Turid Ekstrøm.
Sammen med de andre musikerne i Alna Janitsjar har hun nettopp gjennomført en annen juletradisjon for de spilleglade janitsjarer – julegrantenningen på Tveten gård.
Senk skuldrene
-Det er like koselig hver gang å spille mens lyset på grana tennes i så historiske omgivelser som Tveten gård representerer. Nå er vi klare for et annet sted hvor vi setter spesiell pris på å få spille, Østre Aker kirke, sier Turid.
Det er førstkommende lørdag, 7. desember, de inntar kirken med årets julekonsert som starter klokka 16.00.
– Vi har ikke noe spesielt navn på konserten. Vi kaller den ganske enkelt for «Musikk i en førjulsstund». I år som i fjor kan vi ønske koret «I fyr og flamme» velkommen. Det gjelder også sangsolist Sara Pihl. Dirigent er Åge Jan Barlund, opplyser Turid.
Hun legger til at det er gratis adgang. Konserten er støttet av Bydel Alna.
– Ta med hele familien og senk skuldrene. Vi garanterer god julestemning, lover Turid.