ENDELIG LYS I PARKEN: Veitvetparken, som tidligere har blitt sett på som mørk og utrygg av beboere i området, lyser nå opp i kveldsmørket. (Foto: Tom Evensen) Foto:
ENDELIG LYS I PARKEN: Veitvetparken, som tidligere har blitt sett på som mørk og utrygg av beboere i området, lyser nå opp i kveldsmørket. (Foto: Tom Evensen) Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Nå lyser det i Veitvetparken

Beboere har i lang tid savnet lys i Veitvetparken. På tirsdag gikk det ønsket i oppfyllelse. Et knippe menensker samlet seg til åpning av lysutstillingen i parken, og det hele ble til et etterlengtet førjulsarrangement.

– Dette har vi ventet på og nå kan vi endelig feire at vi får lys her. I tillegg til felles arrangementer som «Fest på løkka», er parken et sted for egenorganisert aktivitet som turgåing, lek og moro.