ELLINGSRUD: Turid Solheim Amundsen har tatt dette bildet av en hoggorm på turveien til Mariholtet ved parkeringsplassen på Ellingsrud. Zoolog på naturhistorisk museum, Petter Bøckman, sier hoggormen ikke er farlig for folk flest, men oppfordrer likevel til å holde avstand til den. Foto: Privat
ELLINGSRUD: Turid Solheim Amundsen har tatt dette bildet av en hoggorm på turveien til Mariholtet ved parkeringsplassen på Ellingsrud. Zoolog på naturhistorisk museum, Petter Bøckman, sier hoggormen ikke er farlig for folk flest, men oppfordrer likevel til å holde avstand til den. Foto: PrivatBilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Nå titter hoggormen fram: – Det farligste dyret er deg, ikke ormen

På denne tiden av året titter hoggormen fram fra bolet sitt etter vinterdvalen. Hoggormer som soler seg er et vanlig syn om våren.

Turid Solheim Amundsen fra Hellerud var på tur til Mariholtet da hun og følget kom over en hoggorm som lå på bakken og tilsynelatende solte seg.