PRISVINNERE: Dette er elevene som fikk pris på «Hellywood». Til høyre står Ferrenz, mens Ida og Alexandra står helt foran.
 Foto:
PRISVINNERE: Dette er elevene som fikk pris på «Hellywood». Til høyre står Ferrenz, mens Ida og Alexandra står helt foran.
 Foto:Bilde 1 av 1

Prisdryss under «Hellywood»

I tre år har Hellerud videregående skole delt ut priser til elever ved medier og kommunikasjon. I år stakk blant annet Ferrenz, Ida og Alexandra av med heder og ære.

Årets «happening» for medieelevene på Hellerud er det årlige arrangementet «Hellywood». Da deles det ut priser for de beste medieproduktene innen design, lyd, film og foto. Ekstra spesielt er det også at Hellerud vgs vil ha den eneste medielinja i Groruddalen fra neste år. Da slutter nemlig Bjerke vgs med sin. Det er mange prisvinnere som får sine 15 minutter. Ferrenz (18) har laget film, Alexandra (20) har laget et portrettintervju og Ida (18) har tatt bilder.