I avishuset på Grorud sitrer redaksjonen av spenning. Så snart sommertemperaturene ankom i mai begynte tankene å svirre om hvilke vakre, spennende, morsomme og glade bilder vi kan få.
– Jeg håper vi får noe som vi aldri har sett før. Noe kreativt, sier journalist Sindre Veum Apneseth.
Som resten av redaksjonen har han vært med i juryforhandlingene tidligere år og har plukket ut noen ukevinnere gjennom årene. Det vil han gjøre i år også.
– Jeg vil ha teknisk gode bilder. Man skal se at man har lagt litt flid i arbeidet, slår Caroline Hammer fast.
Rom for alt mulig
Rammene for Sommerbildet er vidåpne. Alt avisa og banken ber om er at bildet er tatt denne sommeren og at det er tatt i farger. Ellers står du fritt til å ta bilde av hva enn du vil.
– Tidligere har vi fått bilder av solnedganger, blomster, badeglade barn og dyr, ramser Caroline opp.
– Jeg håper vi får mange bilder av glade og fornøyde barn, sier avisas redaktør Hjalmar Kielland jr.
Kanskje er det en fersk groruddøl som tester softis for aller første gang? Det kan i så fall bli både morsomt og gøyalt. Eller et perfekt timet bilde av et stup i havet ved solnedgang? Her er det kun fantasien som setter grenser.
– Vi håper at folk gjør seg litt flid med bildene man tar. Da øker også sjansen for å vinne, sier avisas iherdige jury samstemt.
Sånn fungerer det
Hver uke gjennom hele sommeren kan du sende inn bilder til oss her i avisa. Vi trekker så en ukevinner og noen trøstepremier i hver fredagsavis. De får en t-skjorte tilsendt i posten. Alle deltakere er automatisk med i konkurransen om å bli kåret til vinner av Sommerbildet 2024. Vinneren får sitt bilde som motiv på neste års t-skjorte.
Ønsker du å delta? Da sender du ett eller flere bilder til oss på e-post sommerbildet@groruddalen.no. Legg ved navn, telefonnummer, adresse og ønsket størrelse på t-skjorta. Blir du trukket ut som ukevinner vil vi ta kontakt med deg på telefon, så pass på å ta telefonen dersom det ringer!
Vinneren av Sommerbildet kåres til høsten.
– Vi håper på rekordmange bilder. Gjør jobben vanskelig for juryen! oppfordrer Caroline.