STOR UNGDOMSKLUBB: Den kristne ungdomsklubben på Heimdal trakk til seg «all» ungdom i området på storhetstiden på 60-70-tallet.
STOR UNGDOMSKLUBB: Den kristne ungdomsklubben på Heimdal trakk til seg «all» ungdom i området på storhetstiden på 60-70-tallet. FOTO: Ruth Kvamm Isaksen

Tar groruddølene tilbake til ungdomstiden: – Det gikk gjetord om Heimdal  

Groruddalen kirkeakademi er opptatt av møtet mellom kirke og kultur. I den forbindelse har de som mål å trekke fram et lokalhistorisk tema minst én gang i året. Nå er det Grorud, nærmere bestemt den kristne ungdomsklubben Heimdal, som står for tur.

– Det var en heftig blomstringstid for Grorud kristelige ungdomsforening på 60- og 70-tallet. Klubben hadde lav terskel, og knapt noen ungdommer på Grorud i denne perioden var uberørt, sier Jon Gunnar Jørgensen, styremedlem i Groruddalen kirkeakademi.