Til helgen, 17. og 18. oktober, inviterer Lindebergskolenes musikkorps til loppemarked på Lindeberg skole. Korpset fyller 50 år i år, og håper at nærmiljøet vil være med på å gi jubileumsåret et løft: først ved å levere salgbare ting, deretter ved å komme innom og handle.
Ting som blir stående ubrukt hjemme hos deg kan komme til nytte hos andre og gi korpset sårt tiltrengte inntekter.
Loppemarkedet er korpsets viktigste inntektskilde. Pengene er med på å betale for undervisning og aktiviteter for barn og unge på Lindeberg og Ellingsrud.
Korpset feirer 50 år i år, men jubileumsåret har vært tøffere enn håpet. Det er krevende å få med nye musikanter og få inntektene til å strekke til. Når færre foreldre deler på dugnadsarbeidet, blir det også mer å gjøre for hver enkelt.

VIKTIG INNTEKTSKILDE: Loppemarkedet fyller gymsalen på Lindeberg skole. Inntektene bidrar til undervisning og aktiviteter for barn og unge i korpset.
Derfor betyr et godt loppemarked ekstra mye denne høsten. Korpset håper mange vil bidra, slik at barna kan fortsette å lære, øve og spille sammen.
Tar imot lopper tre kvelder denne uka
Lopper kan leveres i gymsalen på baksiden av Lindeberg skole onsdag 14., torsdag 15. og fredag 16. oktober, alle dager klokken 19.00–20.30.
Korpset ønsker seg blant annet klær, sko, bøker, leker, spill, kjøkkenutstyr, sportsutstyr og pyntegjenstander. Tingene må være rene, hele og i en stand som gjør at andre vil kjøpe dem.
Sorter gjerne loppene og merk esker og poser med innhold. Det gjør arbeidet lettere for foreldrene som skal pakke ut og rigge markedet. Antikviteter kan gjerne merkes spesielt.
Det er begrenset med folk og plass, så korpset kan ikke ta imot hvitevarer, store møbler, madrasser eller ting som er ødelagt eller ikke kan selges. Det er heller ikke kapasitet til å hente lopper i høst. Alt må derfor leveres på skolen.
Velkommen innom i helgen
Lørdag og søndag åpner loppemarkedet klokken 11. Her blir det mulig å finne noe til garderoben, kjøkkenet eller bokhylla, og kanskje en leke eller et spill til barna.

KLÆR TIL LOPPEMARKEDET: Klær er blant tingene Lindebergskolenes musikkorps ønsker seg til loppemarkedet. De må være rene, hele og i en stand andre vil kjøpe. FOTO: Tom Evensen
Kafeen er åpen begge dager og byr på hjemmebakst, sushi, kaffe og andre forfriskninger. Ta gjerne med en venn eller nabo, kikk på loppene og slå av en prat over en kaffekopp.
Etter 50 år ønsker korpset å fortsette å gi barn i nærmiljøet muligheten til å lære et instrument og bli del av et musikalsk fellesskap. Rydd litt hjemme, gi noe fint videre og ta turen til Lindeberg skole i helgen. Det du har til overs kan gi korpset noe å spille videre på.
Ole Bruseth, styremedlem i Lindebergskolenes musikkorps.
