LEDER VANDRINGEN: Tone Buberg tar tirsdag deltakerne med langs Alnaelva for å fortelle om naturen, arbeiderhistorien og industrimiljøene langs elva.
LEDER VANDRINGEN: Tone Buberg tar tirsdag deltakerne med langs Alnaelva for å fortelle om naturen, arbeiderhistorien og industrimiljøene langs elva. Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Med Grorud-historie i årene!

Aktivist, hulder, dronning, forfatter, gravlundguide og lokalpolitiker. Det er kun få av mange betegnelser man kan bruke for å beskrive Tone Buberg. Men først og fremst er hun levende Grorud-historie. Nå har hun rundet 75.

Vi avtalte et møte på Kafé Steinbra for en jubileumsprat. At vi møttes der er fordi Tone er blant dem som virkelig tar stedet i bruk - dessuten bodde oldeforeldrene kun et par skritt unna. Det første beviset på at det er tjukt Grorud-blod som renner gjennom jubilantens årer.