MANGLER TILBUD: Bussruten 76 som skulle gått i Teisen-Fjellhus området ble lagt ned i fjor. Nå raser velforeningen mot Ruter og mener de ikke blir hørt når de ber om et bedre kollektivtilbud - som ikke er på plass ett og et halvt år etter nedleggelsen. Foto:
MANGLER TILBUD: Bussruten 76 som skulle gått i Teisen-Fjellhus området ble lagt ned i fjor. Nå raser velforeningen mot Ruter og mener de ikke blir hørt når de ber om et bedre kollektivtilbud - som ikke er på plass ett og et halvt år etter nedleggelsen. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Et stort hull etter 76-bussen

I fjor ble bussruta til 76-bussen over Teisen, Fjellhus og Ulven fjernet av Ruter. Over ett år etter er ingenting løst. Det bekymret leder av Fjellhus Hageby vel, Michele Bonafede.

- Vi opplever dessverre at Ruter ikke ønsker å lytte og ta hensyn til våre behov, selv om disse er svært godt dokumentert både gjennom en omfattende underskriftskampanje, innbyggerinitiativet, politiske signaler og undersøkelsene de selv har bestilt og fått gjennomført. Dette er fortvilende, og det fremstår helt uforståelig for alle som bor her, forteller Bonafede, som også er en del av innbyggerinitiativet Teisen, Fjellhus og Ulven.