SER ALVORLIG PÅ DET: Leder av enhet øst, John Roger Lund, sier at det er svært alvorlig at en person som kun bryr seg og mener godt blir utsatt for grov vold. Hendelsen har skapt frykt på Romsås.
SER ALVORLIG PÅ DET: Leder av enhet øst, John Roger Lund, sier at det er svært alvorlig at en person som kun bryr seg og mener godt blir utsatt for grov vold. Hendelsen har skapt frykt på Romsås.Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Voldshendelse på Romsås:


Ba om at sjåføren måtte senke farten. Ble slått ned og alvorlig skadet

En mann i 20-årene er siktet i saken og fremstilles for varetektsfengsling. 

Søndag 7. april var den fornærmede mannen, som er i 60-årene, ute og gikk på Romsås da han ble observant på en bil i høy hastighet på en gangvei. Mannen skal ha påpekt at bilen førte en høy hastighet og ba om at farten måtte senkes. Da skal en person, som er i 20-årene og satt i bilen, gått ut av bilen, havnet i diskusjon med fornærmede, og deretter slått mannen. Fornærmede ble påført alvorlige skader, skriver politiet i en pressemelding, og han ble mandag operert for skadene. Gjerningsmannen ble etterlyst og meldte seg for politiet torsdag. Han er siktet i saken og fremstilles for varetektsfengsling, opplyser leder av enhet øst, John Roger Lund, til avisa.