SVÆRT KRITISKE: Hanne Fredheim bor ved Refstadveien og er oppriktig bekymret for konsekvensene det vil ha for bomiljøet om Plan- og bygningsetaten får vilja si.
SVÆRT KRITISKE: Hanne Fredheim bor ved Refstadveien og er oppriktig bekymret for konsekvensene det vil ha for bomiljøet om Plan- og bygningsetaten får vilja si.Bilde 1 av 5

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bjerke BU: Frykter at bokvaliteten vil rase

Trikk til Tonsenhagen har vært ønsket og etterspurt i lang tid, men problemer oppstår når man skal finne ut hvor trikketraseen skal gå. Beboerne langs Refstadveien frykter for bomiljøet dersom deres vei blir trikkegate.

Ambisjonen om trikk til Tonsenhagen lever i beste velgående blant byens politiske partier. Nær sagt alle ønsker seg gjerne en forlengelse av trikken opp til Tonsenhagen, med begrunnelse i at det i dag er helt stappfullt på alle bussene som kjører forbi i rushtiden.