FÅR DE BEHOLDE NAVNET?: Administrasjonen i Bydel Bjerke holder til i dette bygget på Ulven. Spørsmålet er om bydelen blir hetende det samme når bydelsnavnene er vedtatt.
FÅR DE BEHOLDE NAVNET?: Administrasjonen i Bydel Bjerke holder til i dette bygget på Ulven. Spørsmålet er om bydelen blir hetende det samme når bydelsnavnene er vedtatt.Bilde 1 av 1

Delte meninger hos Bjerkes folkevalgte, men det ble Bjerke til slutt

Skal nye bydel 5 hete Bjerke, Hovin eller Østre Aker? Eller skal et nytt forslag som Nedre Groruddalen eller bare nummerering av bydelene vinne fram? Diskusjonen har gått gjennom hele sommeren, og i likhet med alle dem som bor i bydelen har heller ikke bydelsutvalget klart å bli enige før det ekstraordinære møtet.

Byrådet har foreslått alternativene Bjerke, Hovin og Østre Aker. Begrunnelsen for dem er kort oppsummert slik: