Redigert for nett, opprinnelig er lastet opp uendret her og på Fotoweb
JA TIL SOSIALAGENTER: Roy Møllerud i barnevernstjenesten (f.v.), Vidar Solberg (Frp), Sosialagent Souhaila Bougrine, bystyrerepresentant Bjørn Revli (Frp), Stortingsrepresentant Himanshu Gulati (Frp), rektor Siw Anita Johnsen og Sunniva Sved Johansen mener at resultatene fra de fire skolene viser betydningen av fortsatt finansiering av Sosialagenter.Bilde 1 av 1

Dramatisk bedring siden sosialagentene kom inn

Tveita, Skjønnhaug, Trosterud og Lutvann skole har i tre år vært med på et prøveprosjekt i Bydel Alna. Resultatene derfra er så lovende at prosjektet bør forlenges, mener både rektor og politikere.

Tveita skole har gått fra å måtte låse døra inn til administrasjonen til at de nå kan ha døra vidåpen i skoletida. Og selv om rektor Siw Anita Johnsen er forsiktig med å gi ut tall, på grunn av reglene under pandemien, er hun tydelig på at de har sett en enorm forbedring.