TRYGT PÅ HAUGERUD: Helle Mjøs og Øyvind Veberg sier de trives på Haugerud. De opplever nærmiljøet sitt som trygt, og at de som bor der er opptatt av å skape trygghet og fellesskap.Bilde 1 av 4
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Familiene på Haugerud nekter å la frykten vinne: – Her er familien vår trygg
Da uroen spredte seg etter knivangrepet, svarte nabolagene på Trosterud og Haugerud med omsorg og samarbeid. For småbarnsforeldrene Helle Mjøs og Øyvind Veberg er det ingen tvil: På Haugerud er det trygt å bo og godt å leve.
Mandagens møte var en reaksjon på knivhendelsen tidligere i høst. Lokale foreninger og lag, trossamfunn, skoler og politi deltok for å vise hvordan de hver dag samarbeider om å lage et godt miljø på Haugerud. Politiet, ved Hanne Markhus Andersen fra Nærpolitiet Oslo Øst, understrekte at dette samarbeidet var alfa og omega da en ung gutt i september ble knivstukket og påført livstruende skader.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play