FÅ MED BARNA: Høybråten russen inviterte nabolaget til visning av bussen og utdeling av boller og saft. Barna syntes det var stas med russekort og musikk.
FÅ MED BARNA: Høybråten russen inviterte nabolaget til visning av bussen og utdeling av boller og saft. Barna syntes det var stas med russekort og musikk. FOTO: Tom EvensenBilde 1 av 4

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Familietreff med russen: Boller og brus i Høybråtenparken 

På lørdag gikk barna bananas da russen gjorde klar for familietreff i Høybråtenparken. Bussen åpnet de for alle som ville se, og de delte ut boller og saft. – Vi ønsker å være et forbilde for russen. 

Mellom klokka 13.00 og 14.00 kunne du høre høy russemusikk og bass fra Høybråten. Det var gruppa Orgasmatron 2024 som inviterte foreldre og barn i lokalmiljøet til omvisning i bussen og til gratis boller og saft. I fjor hadde russegruppen Krusserull et lignende arrangement med boller og rebus, og siden 16 av guttene på årets buss vokste opp på Høybråten hadde de et stort ønske om å ta over stafettpinnen.