MYE MULIGHETER: Ola Wolff Elvevold (SV, t.v.) og Halvor Ekeland står foran en av de ni boligblokkene i Solfjellet borettslag. De vil gjerne legge solceller på taket, men det får de ikke støtte til.
MYE MULIGHETER: Ola Wolff Elvevold (SV, t.v.) og Halvor Ekeland står foran en av de ni boligblokkene i Solfjellet borettslag. De vil gjerne legge solceller på taket, men det får de ikke støtte til.Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Fra valgkampsak til handling: Vil gjøre det lettere for Solfjellet borettslag å få solceller på taket

Solenergi har fått en stor oppsving i Norge de siste årene. Fortsatt er det mye ubrukt potensial, men regelverket skaper utfordringer. Solfjellet borettslag vil gjerne kunne installere solceller på takene til de ni høyhusene sine, men dagens støtteordninger gjør det vanskelig.

Solfjellet borettslag er, som navnet tilsier, badet i solskinn på godværsdager.