STOR PÅGANG: Ing. Hans Becker har opplevd en stor pågang med henvendelser fra yrkesfagelever som ønsker seg lærlingplass. Pågangen har vært så stor at mange har fått avvist henvendelsen sin. Her med Marianne Becker og Andreas Johanesen. Foto:
STOR PÅGANG: Ing. Hans Becker har opplevd en stor pågang med henvendelser fra yrkesfagelever som ønsker seg lærlingplass. Pågangen har vært så stor at mange har fått avvist henvendelsen sin. Her med Marianne Becker og Andreas Johanesen. Foto:Bilde 1 av 1

Stor pågang hos Ing. Hans Becker:

Har sagt nei til mange

Elektroinstallasjonsfirmaet Ing. Hans Becker har ansatt sin sjette lærling og har ikke kapasitet til flere. Dermed er det også mange som har fått nei på henvendelsen sin. – Det er veldig kjedelig.

Rødtvet-bedriften Ing. Hans Becker var også på Kuben mandag formiddag i forbindelse med byrådslederens besøk og den aktuelle kampanjen «Jakten på læreplassen». Ing. Hans Becker har et særlig fokus på å hente lærlinger fra nærmiljøet, og siste mann i rekken er Rødtvet-gutten Andreas Johanesen. Men, Marianne Becker legger til at det dessverre er mange som får nei på henvendelsen sin.