Ine Eriksen Søreide
SKOLELØFT OG POLITISATSING: Høyre og Ine Eriksen Søreide vil ha flere lærere, flere lærlinger - og flere politfolk i gatene. FOTO: Ørjan BrageBilde 1 av 4

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Høyres plan for Oslo: Vil satse på yrkesfag i klasserommene og flere politifolk i gatene

Ine Eriksen Søreide og Høyre trekker fram Kuben videregående skole på Økern som et skolepolitisk flaggskip. Partiet mener at satsing på yrkesfag, flere lærere og styrket innsats i levekårsutsatte områder er nøkkelen til å gi ungdom bedre muligheter og samtidig utjevne forskjeller i byen. På den andre siden vil de også gjøre politiet både mer synlig i bybildet og gi dem mer effektive virkemidler mot gjengkriminelle.

– Jeg har bodd på Vålerenga i 23 år og sett utviklingen av hele området og hva det betyr for både Groruddalen og byen. Det at vi får et sånt lokomotiv her på Økern har utrolig mye å si.