ØSTRE AKER VEI: Mandag hadde trafikkorpset i Oslo politidistrikt laserkontroll og det endte med elleve forenklede forelegg og to førere som fikk sertifikatet inndratt. Dette er kun ment som et illustrasjonsbilde. Foto:
ØSTRE AKER VEI: Mandag hadde trafikkorpset i Oslo politidistrikt laserkontroll og det endte med elleve forenklede forelegg og to førere som fikk sertifikatet inndratt. Dette er kun ment som et illustrasjonsbilde. Foto:Bilde 1 av 1

Laserkontroll på Østre Aker vei:

Målt til 153 km/t i 80-sona

Føreren av sportsbilen som hadde en hastighet på 73 km/t over fartsgrensa risikerer i verste fall fengsling.

Trafikkorpset i Oslo politidistrikt hadde laserkontroll på Østre Aker vei på mandag. Det endte med 13 reaksjoner - derav elleve forenklede forelegg og to som fikk førerkortet inndratt. I tillegg til den nevnte føreren av sportsbilen som hadde en hastighet på 153 km/t, ble en annen fører målt til 137 km/t i 80-sona på Østre Aker.