Her står ordfører i Oslo kommune, Anne Lindboe sammen ansatte og nyankomne ukrainere som har fått praksisplass på IKEA.
Her står ordfører i Oslo kommune, Anne Lindboe sammen ansatte og nyankomne ukrainere som har fått praksisplass på IKEA.Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Ordføreren besøkte IKEA Furuset: «Broen til jobb» løser et stort problem

For IKEA har et prosjekt kalt »Broen til jobb» blitt et viktig initiativ for å integrere flyktninger fra Ukraina og andre nyankomne i arbeidslivet i Norge. Programmet sikter mot å tilby praksisplasser som en inngangsport til fast ansettelse, samtidig som praktikantene får en verdifull mulighet til å lære seg norsk og tilpasse seg det norske samfunnet.

Oslos ordfører Anne Lindboe uttrykker sterk støtte til initiativet, og påpeker viktigheten av integrering. Hun mener Oslo kommune må bli bedre på å få flere flyktninger ut i jobb – og det raskt.