STIGENGA: Lørdag brøt det ut brann i flere rekkehus i Stigenga borettslag. En mann omkom i brannen og åtte hus er totalskadet. De som har mistet hjemmene sine risikerer å måtte vente i opp mot to år før de kan flytte hjem igjen. Slik så branntomta ut på mandag. Foto:
STIGENGA: Lørdag brøt det ut brann i flere rekkehus i Stigenga borettslag. En mann omkom i brannen og åtte hus er totalskadet. De som har mistet hjemmene sine risikerer å måtte vente i opp mot to år før de kan flytte hjem igjen. Slik så branntomta ut på mandag. Foto:Bilde 1 av 1

Rekkehusbrannen på Stigenga:

Det kan ta opp mot to år før beboerne får hjemmene sine tilbake

Det kommer fram i et informasjonsmøte i borettslaget med blant annet Gjensidige Forsikring.

En mann i 70-årene ble sendt til Ullevål sykehus med alvorlige skader etter en brann i flere rekkehus i Stigenga borettslag. Lørdag ettermiddag er mannen bekreftet omkommet. Pårørende er varslet, opplyser politiet.