STORTRIVES: Barna i Teisentoppen barnehage stortrives i barnehagen, og syntes det var stas å få ønske velkommen til byråd for utdanning, Julie Remen Midtgarden (H, oppe t.v.) sammen med Annette Gilbrant i Frelsesarmeen.
STORTRIVES: Barna i Teisentoppen barnehage stortrives i barnehagen, og syntes det var stas å få ønske velkommen til byråd for utdanning, Julie Remen Midtgarden (H, oppe t.v.) sammen med Annette Gilbrant i Frelsesarmeen.Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Senker terskelen for foreldrene: – Alle bør ha en familiekonsulent

I Teisentoppen barnehage løper barnehagebarna rundt utendørs og leker på husker, klatrestativer og i sandkassa. Her er det vanlige barnehageansatte og pedagoger, men også en rolle som ikke er like vanlig å se. Familiekonsulenten Gudrun Jansson hjelper nemlig hver dag foreldre til å få en bedre hverdag.

– For mange er det vanskelig å ta kontakt med det som finnes av hjelp der ute. De kan være bekymret for at dersom de tar kontakt med barnevernet, så vil de ta barna deres. Da kan jeg være der for å avkrefte det og berolige dem, sier Jansson.