OMVISNING PÅ MOTTAKET: Refstad Tranisttmottak åpnet dørene for Bjerkes bydelsdirektør, Bovild Tjønn, bydelsutvalgets leder, Lars Fuglesang og varaordfører i Oslo, Kamzy Gunaratnam. Foto:
OMVISNING PÅ MOTTAKET: Refstad Tranisttmottak åpnet dørene for Bjerkes bydelsdirektør, Bovild Tjønn, bydelsutvalgets leder, Lars Fuglesang og varaordfører i Oslo, Kamzy Gunaratnam. Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Transittmottaket legges ned

Transittmottaket på Refstad avvikles 31. august i år. Rett etter at Utlendingsdirektoratet (UDI) varslet nedleggelse, ble landet stengt ned som følge av koronaviruset.

– UDI ser at det er en nedgang på asylsøkere og derfor ikke behov for to transittmottak. Kasper transittmottak, som ligger i Våler i Østfold, blir da det eneste som beholdes, men fem basismottak skal opprettes som erstatning, sier Carina Gout, avdelingssykepleier på Refstad transittmottak.