INFORMERTE ANSATTE OG FRIVILLIGE: Institusjonssjef Øyvind Jørgensen ved Ammwrudhjemmet informerte ansatte og frivillige gjennom flere møter onsdag og torsdag Foto: Tom Evensen
INFORMERTE ANSATTE OG FRIVILLIGE: Institusjonssjef Øyvind Jørgensen ved Ammwrudhjemmet informerte ansatte og frivillige gjennom flere møter onsdag og torsdag Foto: Tom EvensenBilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Ammerudhjemmet legges ned:

Uventet og sjokkerende for alle berørte

Onsdag og torsdag denne uka brukte institusjonssjef Øyvind Jørgensen ved Ammerud bo- og kultursenter tiden til å orientere de pårørende, ansatte og frivillige om avviklingen av sentret innen utgangen av desember i år.

– Ingenting skulle tilsi en slik dramatisk og sjokkerende melding, sier Jørgensen om den uventede beskjeden. Han innkalte til et allmøte med alle de ansatte på onsdag.