SKEPTISK: Frps Lars Petter Solås mener at når Oslo tar slik vare på veinettet, så er det en mildt sagt dårlig idé å gi kommunen ansvaret for Trondheimsveien. Foto: Rolf E. Wulff
SKEPTISK: Frps Lars Petter Solås mener at når Oslo tar slik vare på veinettet, så er det en mildt sagt dårlig idé å gi kommunen ansvaret for Trondheimsveien. Foto: Rolf E. WulffBilde 1 av 1

– Venstres drøm er Groruddalens mareritt

Der Venstre håper at Oslo kommune selv skal ta styringa på Trondheimsveien, mener Frp at Oslo flere ganger har bevist at den slags ansvar forvalter de dårlig.

– Venstres drøm for riksvei 4 vil bli til et samferdselsmareritt for Groruddalen. Det er et forslag for mer kø og dårligere veier, mener bystyrerepresentant Lars Petter Solås i Frp.