KORONA PÅ TIMEPLANEN: Yassine Arakia (H) ønsker å ha korona-informasjon som en del av undervisningsopplegget, slik at elevene selv blir oppdatert på situasjonen og kan formidle det videre til foreldre og besteforeldre. Foto:
KORONA PÅ TIMEPLANEN: Yassine Arakia (H) ønsker å ha korona-informasjon som en del av undervisningsopplegget, slik at elevene selv blir oppdatert på situasjonen og kan formidle det videre til foreldre og besteforeldre. Foto:Bilde 1 av 1

Vil dele korona-info via elevene

Selv om korona er på alles lepper om dagen, opplever Yassine Arakia (H) at mange ikke er fullt oppdatert på dagens smittetiltak og råd. Her ønsker han å «bruke» de unge som formidlingskanal.

– Ved å ha smittevern som en del av undervisningen i disse korona-tider, vil 90.000 elever få den informasjonen de trenger. Da kan de bedre formidle riktig informasjon videre til foreldre og besteforeldre. Elevene får da en viktig rolle i kampen mot epidemien, sier bystyrerepresentant for Høyre, Yassine Arakia.