TOMME LOKALER: Tidligere trente Stovner Bokseklubb i dette lokalet i Verdenshuset på Haugenstua. Det er allerede for lite for klubbens virksomhet. Men nå har de ikke en gang tilgang dit grunnet korona og at det meste er stengt grunnet brannsikkerheten. Men problemet er at ingen har klart å skaffe dem nye lokaler de kan fortsette virksomheten i. Juniortrener og utøver Magnus Nygård (f.v.), jentetrener og barnevernspedagog Hina Zaida, og utøver Farqaleet Iqbal i Stovner Bokseklubb fortviler. Foto:
TOMME LOKALER: Tidligere trente Stovner Bokseklubb i dette lokalet i Verdenshuset på Haugenstua. Det er allerede for lite for klubbens virksomhet. Men nå har de ikke en gang tilgang dit grunnet korona og at det meste er stengt grunnet brannsikkerheten. Men problemet er at ingen har klart å skaffe dem nye lokaler de kan fortsette virksomheten i. Juniortrener og utøver Magnus Nygård (f.v.), jentetrener og barnevernspedagog Hina Zaida, og utøver Farqaleet Iqbal i Stovner Bokseklubb fortviler. Foto:Bilde 1 av 4

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bokseklubb uten treningslokale

Stovner Bokseklubb som har vært en suksesshistorie siden de startet opp, har ikke lenger lokaler å trene i. Nå er de redd for at bokseklubben blir oppløst!

Stovner Bokseklubb har alltid trent i Verdenshuset på Haugenstua. Et flerbrukshus som brukes av rundt 30 andre frivillige organisasjoner. Men salen de trener i har alltid vært for liten. De har hatt opp mot 40 utøvere på treningene i et altfor lite rom. Men de hadde i hvert fall et lokale å trene i.